Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce

18. 1. 2011

 

30. srpna hobby Čejov ------------------------------------------------------------------------

  soutěž     výsledek   umístění
Martina 90cm       0/0       11
Martina Z       pád        - 

Rozmazlené z oficiálních kolbišť jsme si Čejovské pouťovky moc neužily. Špatné opracoviště a nerovné kolbiště Taře moc nesedly. Přes to šla první soutěž ochotně a závodivě. K pěknému umístění stačil jeden kratší obrat. Ten jsem zkusila v zetku a už to bylo...první letošní pád! Bez úrazu a bez emocí, prostě na prdel :-)

16. srpna ofi Hybrálec ------------------------------------------------------------------------

  soutěž

    výsledek   umístění
Terka ZZ    3. tr. body        -
Terka ZM     1. tr. bod        - 

16. rpen byl velký den pro Terezku. Vyjela na své první oficiální závody a provětrala tak vloni získanou licenci. Holkám se i přes déšť velmi dařilo. Oba parkury šly čistě a bodíky dostaly pouze za překročení času. Gratulace a velká spokojenost!!

9. srpna ofi Dukovany -------------------------------------------------------------------------

      soutěž   výsledek   umístění
Martina Z      5tr.b        -
Martina ZL      8tr. b        - 

Daleká cesta do Dukovan nám nezačala dobře. Na rozkopané dálnici jsme musely přejet sjezd a v následném brždění na objížďce si Tara ve vleku sešlápla poodkovu a odřela zadek. Přes to, že jsme dojely oškubané a se zpožděním, rozhodla jsem se startovat. V Z bylo znát, že kobyla není dost přiježděná a rozkoukaná. Po zbytečné chybě ve dvojskoku se nám nepodařilo dostat do rozeskakování, což bylo velké zklamání. ZL už bylo technicky mnohem lepší. Chybyky přišly až na posledních dvou skocích. Odjížděla jsem s lepším pocitem a zlepšující se tendencí.

19. července ofi Okřešice ---------------------------------------------------------------------

     soutěž            výsledek     umístění
Martina Z      0/4 tr. b     4. místo
Martina ZL       13 tr. b         - 

Přes to, že den sliboval tropické teploty, vyjela jsem s Tarou před dovolenou naposledy závodit. V Okřešicích nás čekal pěkný cválavý parkur se dvěma technickými obraty. Tara šla hezké čisté Z s jednou chybou v rozeskakovní a se zaslouženou mašličkou. V ZL nás hned na třetím skoku potkal nehezký karambol, kdy jsem Taru přivedla příliš pod skok a sbořila celý oxer i se stojany. Další jízda byla od obou rozpačitá a výsledek tomu odpovídal. 

12. července ofi Brtnice -----------------------------------------------------------------------

       soutěž            výsledek      umístění
  Martina Z      7 tr.b          - 
  Martina ZL     22. tr b          - 

Brtnice patří mezi moje oblíbená závodiště, takže jsem si ji ani v roce 2014 nenechala ujít. Pořadatel letos zvětšil kolbiště, takže byl nastavěný pěkný parkur a díky deštivým dnům se skákalo na příjemném podkladu. Tara se bohužel opět ukázala jako nervák roku. V obou soutěžích měla velký problém procválat kolem slunečníku ve středu kolbiště. Všechny trestné body tak vznikly za odepření pohybu vpřed mimo skok a za čas :-( 

6. července hobby Havl. Brod ---------------------------------------------------------------

soutěž  výsledek  umístění
Terka 70/80

Terka do 100cm  8. tr bodů      - 
Kamča Luciferka zručnost   42. sec  1. místo

Na hobby závody v Havlíčkově Brodě jsme vyjely v plné síle, tedy s Tarou i Luciferkou. Oběma kobylkám se dařilo. Kamilka s Luciferkou vyhrála jízdu zručnosti, když porazila všech 21 koní a poníků při slalomu a překážkové jízdě. Terka pak zabojovala v obou aprkurech a ikdyž se drobné chyby našly, odjížděly jsme všechny velmi spokojené. Pro Terku navíc první metrový parkur zajetý dokola!

29. června hobby PL Jihlava -------------------------------------------------------------

    soutěž      výsledek    umístění
Martina 80cm        0/0      3. místo
Martina 100cm        0/0      4. místo

Na jihlavský blázenec jsme si vyjela v podstatě zatrénovat. Sešlo se málinko koní, ale parkur byl poctivý a hlavně koukavý. Skákal se kmen, proutěnka a profil hradu, což přesně potřebujeme :-) Tara šla i přes problémy s klouzáním na nerovném povrchu ochotně a všechna kola čistě. Velmi dobrý trénink.

22. června ofi  Bohuslavice --------------------------------------------------------------

soutěž výsledek umístění
Martina a Tara Z 7 tr. bodů      - 

První oficiální start jsme si letos odbyly v Bohuslavicích a byla to skvělá volba. Z bylo postaveno poctivě na mírách a se zařazením koukavých profilů. Tara šla rozpačitě právě na nich (bedna a červená deska), nakonec ale až k poslednímu triplebaru čistý parkur. Tam už panička vyměkla, pochválila a pořídila si chybu na poslením skoku. Za zastavení a kroužek nakonec 7 bodů, které byly hrubou chybou jezdce a budou mrzet :-(

7. června hobby Velká Losenice -----------------------------------------------------------

soutěž výsledek umístění
Tera a Tara 70/80 0/pád            -
Martinka a Tara 80/90 1tr. bod            - 

Velká Losenice překvapila novým prostorem. Krásné rovné travnaté kolbiště slibovalo hezký parkur, leč bohužel, autor trati zřejmě parkur v životě neviděl. Špatné obraty, nesmyslné změny směru, kurz neumožňující zkrácení. Prostě smuté. Tohle člověk v zahraničí nezažije. Terka se sice statečně prokousala základním kolem, s otrávenou kobylou ale nezvládla rozeskakování a upadla do kolmáku. Naštěstí bez zranění. Mě se povedlo základní kolo slušně, ale pomalu, takže jeden za čas a jedem domů. 

19. dubna  hobby Bohuslavice------------------------------------------------------------------

soutěž
     výsledek     umístění
|Tera a Tara 80/90
      0/0 tr. bodů       7. místo
Martinka a Tara do 100cm        36 kladných       3. místo

Zmlsané kvalitním povrchem jsem do třetice nové sezony vyjely do Bohuslavic a konečně o deset výš. Terka šla dvoufázovku do 90cm skvěle. Stylová jízda s velkým zkrácením na poslední skok. Bojovný výkon a velký úspěch- holky skončily na prvním nedekorovaném místě.

První letošní mašli vezu taky já :-) Čisté skóre a mašle za třetí místo v soutěži se žolíkem do 100cm mě motivuje do další práce.

11. dubna hobby Humpolec -------------------------------------------------------------------

soutěž
   výsledek
   umístění
Tera a Tara 80cm          0 tr. bod
        5. místo
Martinka a Tara 90cm          4 tr. bod
           -----

Humpolec nás minule nadchnul, takže jsme trochu netradičně v pátek vyjely znovu. Bohužel se termín podepsal na organizaci a pouze ve dvou jsme dojely ve chvíli, kdy už byla otevřená prohlídka. Terezce to paradoxně prospělo, nestihla se nervovat a zajela bez chyby těsně pod stanovený limit. Víc než mašle za páté místo mě ale zahřála stylová jízda a Terky upřímná radost :-)

Taky mě se povedlo trefit těsně na hranici limitu. Bohužel jsem si neodpustila školáckou chybu a při úprku do cíle na zahozené otěži jsem Taru nechala ukopnout poslední skok. Hodně jsem si nadávala. Ale koleno drží a kobyla skáče :-)

 

29. března hobby Humpolec ------------------------------------------

soutěž
   výsledek
  umístění
Tera a Tara 80cm      8 tr.bod
           -----
Martinka a Tara 90cm
     1 tr.bod            -----

 

Kvůli zrušenému soustředění jsme vyjeli bez větší přípravy rovnou do závodního prostředí. V Humpolci ale mají rozum a na jaře staví tak, že se závody dají brát především jako ténink na super povrchu (jezdilo se na písku).

Terka si užila premiéru v sedle Tary a zajela výborně. Žádné shození ani zastavení se nekonalo, jen jeden kolmák naše brunetka přehlédla a vysloužila nechtěné bodíky za čas. Mrzelo hodně, ale tak se loví zkušenosti.

Taky já si hned na jaře dovolila školáckou chybu a nechala si přišít jeden bodík za čas. Tak příště zase čistě a obě rychleji :-)

Videa zde: http://www.rajce.net/f753135814

http://www.rajce.net/f753135782

 

Soustředění Bezděkov

Už to asi bude naše tradice a rok 2014 zahajujeme na Q-Ranchi v Bezděkově. Dvoudenní soustředění opět vedl výborný trenér Diringer. První den si statečně vyzkoušela Terka a šlo to skvěle. Holky si odvezly zážitek a nové zkušenosti. Já spokojený úsměv.

Neděle patřila poprvé v sedle mému koleni. I ono ale kombinace, distance a parkurek se spoustou technických prvků ustálo a vypadá to dobře!!! Skvělá dvoudenní motivace do nadcházející sezony.

------------------------------------------------------------------------A je tady nová sezona. Rok 2014 bude hlavně ve znamení nových začátků. Svou první sezonu v sedle šedivé si vyzkouší Terka! A i pro mě bude tento rok vlastně zase začátečnický. Věřím, že i po ošklivém úrazu a operaci zvládnu pobyt v sedle a doženu ten rok, který nám nešťastná náhoda vzala. Tak hodně štěstí nám všem!

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2019 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 57287
Měsíc: 781
Den: 29