Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh třetí - kterak jsem pochopila, že drezura není můj obor

31. 8. 2012

Bylo to v srpnu 2012. Vznášela jsem se na růžovém obláčku po té, co mou šedivku skvělě ohodnotil a do trakénské plemenné knihy zapsal pan Vítek Holý (ano ten VÍT HOLÝ!!! z Albertovského hřebčína). Moje holčička se z průměrného ČT do rána změnila v budoucí matku trakénských šampionů a já pocítila tíhu odpovědnosti. Budu to muset začít brát vážně.

A protože drezura je přece základ jezdeckého sportu, začnu tam!

Ve skokovém spaciálu to po úrazu páteře moc nejde, takže s prosíkem za šéfovou Betty a její Penelopou. Nasedláno, vypadá to elegantně a když navíc sundám martingal (čeho se bože budu držet???) kobyla je rázem hotovej Totilas.

Po prvních metrech v kroku zjišťuju, že to dost bolí. Ale co, bolest zoceluje! 

Teď dotáhnout a jde se na to. Nojo dotáhnout. To se řekne. Ve skočce legrace. V drezurním speciálu s pidipodbřišákem marně šátrám pod kobylím břichem, padám, nadávám, rezignuju a slézám. Drezura je blbost.

Dotaženo. Oklusáno. Herka spokojeně žvejká dvakrát lomený udidlo a potácí se v písku. Zbystří (no dobřá uskočí o tři metry) pouze v písmenku B, kde nějakej chytrák nechal stát skokové stojany a barevnou blendu. Že mi pro tom vyrve rádoby přilnutí a musím se chytit přední rozsochy (vraťte mi martingal...) neřeším. Drezura je o klidu a vytrvalosti. Drezura je blbost.

Úlohu Z1 už jsem kdysi jela. Byla úplně jiná, bylo mi 12 a kobyla jí znala líp než já. Na zkoušky to tenkrát stačilo. Dnes zjišťuji, že naučit se cviky zpaměti nedám a okolí tvrdím, že čtenáře beru s sebou aby si na něj kobyla zvykla. Ehm... Začátek byl dobrej. Problém začal u X stát nehybnost pozdrav. Nehybnost je něco, co Tara nechápe. Na parkuru chodí dopředu, někdy do boku a občas i dozadu, ale proč proboha stát? Obě se porvé zapotíme. Drezura je blbost.

Cviky nejsou takový zlo. Jezdíme je orientačně a protože mi matika nikdy nešla  a nevím jistě jak je to s průměrem a poloměrem (divný, že poměr je mi jasnej) kobylu chválím a dělám, že to tak má být. Nejvíc nás baví fáze K-H cval prodloužit. Tam to většinou nevysedím, marně šátrám po šíleně dlouhých třmenech, narazím si stydkou kost, zakleju, načež Tara radostně prodlouží až do F-M, kde si dáme od stěny ke stěně v kontracvalu. Vida. Už jsem ELkař. Ani to nebolelo. Tedy bolelo. Drezura je blbost. Ale ještě to zkusíme.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tall and Improper Blood Distress Symptoms

(AGallorgibroff, 24. 9. 2018 12:57)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-100mg-pas-cher-tunisie/

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 56490
Měsíc: 809
Den: 16