Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh první - miminko z pastviny

25. 2. 2011

 

 

Nákup nového koně je obřad. Všichni, kterým tahle údajně ušlechtilá a inteligentní zvířata nějakým způsobem stihla poškodit život mi budou rozumět (všichni ostatní si to představujte jako první sex - nebo jako druhý opravdu POVEDENÝ sex).

Po dvou hodinách stresu spouštíš rampu, celý klub (včetně psů a další havěti) napětím ani nedýchá...všichni čekají CO jsi přivezl a co tedy z vozíku vyleze - v horším případě vyskočí či vypadne...

U Tary to bylo jiné. Nebyla moje první, nestála sto tisíc a narozdíl od všech předchozích - na fotkách inzerátu byla nádherná. Pod vlivem Sedalinu a 150ti kilometrech vyrovnávání zatáček se vymotala z hengru s povoleným pyskem a odrbaným ocasem. Šedá, chlupatá koule, nesystematicky pokrýtá bílými fleky.

Dav zašuměl. Psi nedůvěřivě zírali. A pak nastalo ticho asi takové, jako když ve westernovém snímku z šedesátých let proti sobě stojí dva kovboji s rukama u pasu, čekajíc na první výstřel...

Jenže pak začal Lacross, nevěřícně zírající z výběhu, hystericky řehtat (tímto mu veřejně děkuji za spálené ruce)...

Obláček Sedalinu zmizel stejně rychle, jako březnový sníh a moje nové miminko vytřeštilo oči, roztáhlo nozdry a ocas vztyčilo do pozice vlajky nad sídlem prezidenta. Následující události nabraly neuvěřitelně rychlý spád. Napnuté vodítko - výkřiky - štěkot psů - hoblinky kůže padající na sníh - sprška sprostých slov a pak ...šedivá trakénka cválající s hrdě vztyčenou hlavou po kolbišti! Pokusy o "hou hou" "prrrrr" a "klííííd" byly zbytečné. Takřka dobrovolně jsme ji vypustili a mě při pohledu na tu energii oblečenou do šedivého hávu došlo, že s tímhle HŘÍBÁTKEM Z PASTVINY  bude ještě spousta legrace. 

 

163804_1390674466941_1834509312_768726_4086044_n.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 56490
Měsíc: 809
Den: 16